Dag 2

MÅNDAG 2 OKT

mingel_001

TISDAG 08.00-09.00

Frukost och ankomstregistrering

PLATS

Entréplan

digital_ut_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

A: Digital utveckling

TISDAG 09.00-09.45

PLATS

Konferenshall
Rum C2

TISDAG 09.45-10:00

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 10.45-11.15

Fika och bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 12.00-12.15

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

fast_värd_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

B: Fastighetsvärdering

MODERATOR

TISDAG 09.00-09.45

Pristagare av bästa examensarbete

ÄMNE

Pris för bästa examensarbete inom fastighetsekonomi och fastighetsrätt

PLATS

Konferenshall
Rum C4

TISDAG 09.45-10:00

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 10.45-11.15

Fika och bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 12.00-12.15

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

infra_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

C: Infrastruktur

MODERATOR

fast_förvalt_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-12.45

D: Fastigheter: Förvaltning & Utveckling

TISDAG 09.45-10:00

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 10.00-10.45

Helene HjerdinEmilia Reiding Tyresö kommun, Göran Cars Utopia arkitekter

TISDAG 10.45-11.15

Fika och bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 12.00-12.15

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 12.15-13.00

Birgitta Govén, Sveriges Byggindustrier, Stefan Lindbäck, VD Lindbäcks Bygg

bygg_anlagg_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

E: Bygg & Anläggning

MODERATOR

TISDAG 09.00-09.45

Panel: Per Westlund, IVA. Gunnar Hagman, Skanska Sverige. Annika Holmqvist, Trafikverket

TISDAG 09.45-10:00

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 10.45-11.15

Fika och bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 12.00-12.15

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

finans_politik_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

F: Finans, Politik & Bostäder

MODERATOR

urban_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

G: Urbanitet & Samhällsutveckling

planer_fastjur_001

PROGRAMSPÅR: 09.00-13.00

H: Planer och fastighetsjuridik

MODERATOR

TISDAG 09.00-09.45

Anna-Karin BerglundErik Hällströmer, Regeringskansliet

PLATS

Konferenshall
Rum C3

TISDAG 09.45-10:00

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 10.00-10.45

Carolina Gustavsson, Landahl Advokatbyrå

PLATS

Konferenshall
Rum C3

TISDAG 10.45-11.15

Fika och bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 11.15-12.00

Rolf Simón, Forum Fastighetsekonomi

PLATS

Konferenshall
Rum C3

TISDAG 12.00-12.15

Bensträckare

PLATS

Mässhall M1

TISDAG 12.15-13.00

Henrik Franzén, Lantmäteriet

PLATS

Konferenshall
Rum C3

mingel_001

TISDAG 13.00-14.00

Lunch

PLATS

Mässhall M1

publik

TID: 14.00-16.40

Huvudpass

MODERATOR

Samhällsbyggardagarna 2015 
Waterfront & Berns

TISDAG 19.00-00.00

Middag

KONFERENCIER

Julia Bendelin

STAND-UP

Marika Carlsson

PLATS

Berns

Få de senaste nyheterna

Lägg till mig